Forum Forum użytkowników Nissana 100NX Strona Główna Forum użytkowników Nissana 100NX
100NX squad
 
 » FAQ   » Szukaj   » Użytkownicy   » Grupy  » Galerie   » Rejestracja 
 » Profil   » Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   » Zaloguj 

NISSAN 100NX - historia zmian mojego nismo
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum użytkowników Nissana 100NX Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość







PostWysłany: 26 Maj 2007 11:27     Temat postu: NISSAN 100NX - historia zmian mojego nismo

Rok Temu Kupiłem sobie Nissana 100nx TARGA, wogóle mi sie auto nie podobało, no ale targa robiła mały plus.

Pompka wodna ciekła. cieknoł olej, rdza na nadkolach, progach, wy**bane zawieszenie, głośny tłumik (nie było kata).

Silnik jednak mimo wszystko po dolewaniu oleju śmigał bardzo ładnie, przez niemca założony stożek był, i naprawde łądnie sie kulał.

przywiozłem go na 14" felach stalowych zimówkach oponach które szybko były bardzo łyse.

mniej wiecej tak wyglądał jak go przywiozłem



po jakimś czasie zawieszenie mnie zaczeło wq**iać, pompka zaczeła coraz mocniej cieknąć, pożyczyłem troche kasy troche sie zarobiło (jeszcze zanim zaczołem zarabiać) wymieniłem zawieche spręzyny JAMEXA - 35 mm do tego amortyzatory tylnie jakiejś japanise firmy Wink ale sprawują sie całkiem ładnie po 5 miesiacach exploatacji.

Zacząłem zarabiać wiec czas iśc dalej, więc zrobiłem sobie remont silnika, bo jak wiadomo (lub nie) przegrzalem silnik (ta pompka i zwlekanie z naprawą) głowica poszła do planowania, wszystkie doloty wyloty itp itd co sie dało powiększone rozwiercone, poprostu powiedziałem znajomemu że autko chce serie lub wiecej

Do Tego zakupiłem sobie Feli TITAN 15" wzór BORBET C




Z starego Auta przerzuciłem sobie mały bajerek (zaznaczam bajerek bo niczemu to nie służy oprócz tego że nawet fajnie wygląda 15 opcji podświetlenia w tym jedno w rytm muzyki kontrolowane pilotem)



Dobra, Co dalej Zawiecha jest, felunie są, silnik igła jest, na blache kasy nie ma hmmm, nagłośnienie, no to tak stare radio JVC 4x45 nie bardzo mi pasi kupuje Pionierka PIONEER DEH-40MP 40 MP z pilotem (kolejna bajera ale przydatna), do tego Wzmacniacz ALPINE (numru nie podam nie pamietam) ale wiem że ma 300 wat w RMS w mostku, do niego podłączony jest głośnik 30,5 cm LANZAR max 12" kazdy moze zrobić sobie tube albo subufer, ja postanowiłem sobie zabudować bagażnik wiec do pracy





praca nad nagłośnieniem oczywiscie nie skończona boki będą zabudowane tam prawdopdobnie jakieś ładne 16stki do przodu odsepadowany zestaw na zwrotniach bagażnik bedzie ładnie oklejony materiałem i wszystko podświetlone , prace przerwane z powodu braku kasy niestety zaczynam dalej w czerwcu.


Mo tak bym zapomniał w między czasie bawiłem sie strumienicami, dolotem itp Wink Dzisiaj Hamowania za darmo (co rok taka promocja jest a mój kumpel tam pracuje wiec wiadomo miałem bez kolejki wjazd)




A tu filmik Z Hamowania słaba jakość ale nagrywane komórką
http://www.youtube.com/watch?v=JG6_DaFhtHo

Wykresik z hamowni - 106 kucy i 142 nM nie wiem czy to dobrze fabrycznie mam 90 quni Bym zapomniał to wszystko na seryjnym wydechu i środkowym tłumiku ale w przyszłym miesiacu sie tego pozbęde


Jeszcze troche pracy przedemną, najwiecej przy lakierku mnie czeka blacharce i "Bodykicie"
Lakierek mam zamiar dać Flip Flopa jak by ktosnie kojarzył to takie pól na pół czyli 2 kolory Wink

prace narazie przerwane, za niedługo w toku


Ostatnio zmieniony przez Gość dnia 26 Maj 2007 14:29 , w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
foster




Dołączył: 03 Sty 2006
Posty: 796
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Tarnów
Płeć: SR20DE

PostWysłany: 26 Maj 2007 11:57     Temat postu:

Zanim bym robił audio w bagażniku to zrobiłbym blacharkę. Chyba że zmyślnie to robisz i demontaż nie uszkodzi Twojej wcześniejszej pracy. A tak to spoko, pomijam neonki...

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: 26 Maj 2007 12:05     Temat postu:

Foster, blachaża mam ugadanego na lipiec, i bagażnika mi nie uszkodzi

A neonki i tak miałem wiec co tam Wink
Powrót do góry
marthen
junior admin



Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 1529
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Tychy

PostWysłany: 26 Maj 2007 14:21     Temat postu: Re: NISSAN 100NX - historia zmian mojego nismo

wodny napisał:
wy**bane zawieszenie
(...)
po jakimś czasie zawieszenie mnie zaczeło wq**iać

Zasady panujące na forum:
"5. Kultura i czystość językowa.
To forum jest dla ludzi na poziomie i wszyscy tu obecni powinni dbać o jego jakość. Z tego też powodu zabronione jest używanie słów uznanych za "nieparlamentarne" i wulgarne. Za używanie takich słów udzielane będą ostrzeżenia, które mogą doprowadzić do wyproszenia z forum."
Za nieprzestrzeganie regulaminu otrzymujesz ostrzeżenie.
wodny napisał:
(...) Zaczołem (...), (...) przeżuciłem (...), (...) oprucz (...)

Po polsku pisze się "zacząłem", "przerzuciłem", "oprócz"

Poza tym, całkiem ciekawe.


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: 26 Maj 2007 14:32     Temat postu: Re: NISSAN 100NX - historia zmian mojego nismo

marthen napisał:
wodny napisał:
wy**bane zawieszenie
(...)
po jakimś czasie zawieszenie mnie zaczeło wq**iać

Zasady panujące na forum:
"5. Kultura i czystość językowa.
To forum jest dla ludzi na poziomie i wszyscy tu obecni powinni dbać o jego jakość. Z tego też powodu zabronione jest używanie słów uznanych za "nieparlamentarne" i wulgarne. Za używanie takich słów udzielane będą ostrzeżenia, które mogą doprowadzić do wyproszenia z forum."
Za nieprzestrzeganie regulaminu otrzymujesz ostrzeżenie.
wodny napisał:
(...) Zaczołem (...), (...) przeżuciłem (...), (...) oprucz (...)

Po polsku pisze się "zacząłem", "przerzuciłem", "oprócz"





pisałem bez zahamowań bo troszke imprezka była dzisiaj ważny mecz

błędy poprawione

Cytat:
Poza tym, całkiem ciekawe.


będzie ciekawiej i mocniej
Powrót do góry
Brzozka




Dołączył: 29 Lip 2006
Posty: 117
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Lublin

PostWysłany: 26 Maj 2007 18:14     Temat postu:

napisz cos wiecej o zmianach w silniku bo wynik pracy jest ciekawy

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gościu




Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 982
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa-Bemowo

PostWysłany: 26 Maj 2007 21:40     Temat postu:

przebieg momentu jest super jak w dislu, idz do tego mechanika i zapytaj sie co ci dokładnie robił bo dodatkowe 16 kucy do mojego zestawu by sie przydało

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
CzarnaWanilka




Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 431
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: 26 Maj 2007 22:45     Temat postu:

hej wodny, a miales zmieniany/wyrzucony katalizator? bo u mnie chyba jest zapchany i stad mam mala strate mocy Confused (no chyba, ze jeszcze w ktoryms z tlumikow dzieje sie cos niedobrego)

poza tym przychylam sie do prosby Goscia i Brzozki - napisz co masz podkrecone w silniku


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: 27 Maj 2007 12:44     Temat postu:

Kata nie mam, mam strumienice, w sumie nie wiem czy ona coś daje bo wylot czyli środkowy tłumik i końcowy są oryginalne (tzn takie jak kupiłem auto, ale auto jeszcze kupione było zbyt mocne)

Co było robione i co jeszcze bede robił - czas pokaże wszystko napisze i podlicze








Dziwne ze ci "spotowcy" nic sie nie wypowiadają tutaj, głupio mi wogóle przyjechać na spot bo mimo wnętrza moja blacha jest w opłakanym stanie, niestety takie autko kupiłem i mam zamiar to zmienić, bedzie "mega wypas"


poszukuje 4-2-1 Razz
Powrót do góry
Prex




Dołączył: 11 Paź 2005
Posty: 473
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Bytom

PostWysłany: 28 Maj 2007 11:15     Temat postu:

wodny napisał:
Dziwne ze ci "spotowcy" nic sie nie wypowiadają tutaj, głupio mi wogóle przyjechać na spot bo mimo wnętrza moja blacha jest w opłakanym stanie, niestety takie autko kupiłem i mam zamiar to zmienić, bedzie "mega wypas"

Sluchaj, chcesz zeby sie wypowiadac to ok. Podoba mi sie jak robisz auto, felgi jak najbardziej OK, sprzet grajacy tez calkiem calkiem, jak widac z silnikiem tez jest niezle. Tylko pogratulowac zapalu. Natomiast neon jest dla mnie elementem pasujacym do aut typu F&F, a Twoje tak nie wyglada i mam nadzieje, ze nie bedzie wygladac, wiec osobiscie nie wkladalbym go w ogole. Co do spotu, to tak jak juz ktos wczeniej pisal, to nie jest konkurs pieknosci, tylko spotkanie ludzi z pewnego grona, jakim jest forum 100NX. Ja bede na tym zlocie passatem, Rafał zreszta tez, wiec jak widzisz nie chodzi w tym wszystkim tylko o samochody Wink Zycze Ci powodzenia, jak najwiecej zapalu i kasy na doprowadzenie Twojej setki do takiego stanu jak sobie zaplanowales, oraz mimo wszystko zapraszam na zloty, bo jest to naprawde fajna sprawa


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
CzarnaWanilka




Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 431
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28 Maj 2007 11:46     Temat postu:

no wlasnie... strumienica - zaproponowali mi te rure w warsztacie, albo nowy katal. oryginalny - 1500zl lub zamiennik 200zl.
W sumie jezdze na gazie wiec trucicielem wielkim bym nie byla, ale z kolei to buczenie w aucie mnie odstrasza Confused

no nic, cos bede kombinowac...

apropos twojego autka wodny, to masz bardzo fajne fele ile na nie wydales? powiedz jeszcze jakie masz oponki?


Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: 28 Maj 2007 13:40     Temat postu:

za felgi dałem 600 zł z oponami

oponki 195 profil 50 troche mały profil ale daje rade

"oraz mimo wszystko zapraszam na zloty, bo jest to naprawde fajna sprawa "

Ja wiem że to fajna sprawa zaliczyłem już nie jednego spota jako klubowicz KTK i jako przyjaciel też zaliczam regionalne i ogólnopolskie oraz zagraniczne jak Europejskie Tuning party w Hradec (nie licząc tego roku bo na Hradec sie nie wybieram z wiadomych przyczyn Razz )
Powrót do góry
CzarnaWanilka




Dołączył: 20 Kwi 2007
Posty: 431
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź

PostWysłany: 28 Maj 2007 13:45     Temat postu:

o kurcze - swietna cena. a mozna wiedziec gdzie/w jakim sklepie/serwisie dokonales zakupu? daj jakies namiary!!! Cool

Post został pochwalony 0 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora
Gość







PostWysłany: 28 Maj 2007 14:13     Temat postu:

Felgi zakupiłem od kumpla z KTK jeżdziły w jego Kadziu a w jego Kadziu znalazły sie właśnie z 100nxa Wink wiec dystanse miałem i wsio rybka pasuje


CzarnaWanilka - jakie felgi cie interesują i jaki rozmair 15 czy 16 ?? coś moge załatwić Wink ostatnio kumplwo 17stki załatwiałem z oponami za 1200 zł
Powrót do góry
Gość







PostWysłany: 28 Maj 2007 19:37     Temat postu:

No ładnie ładnie, a jeśli można wiedzieć to ile dałeś za tą Nyskę w takim stanie jakim była...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Forum użytkowników Nissana 100NX Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
subMildev free theme by spleen & Programosy
Regulamin